[slidshow_break]
SOUTHEAST REGION
CONFERENCE CAROLINAS
Top Eight Teams Qualify; Double Elimination
All BennettRanks as of April 25
All Games at Burlington (N.C.) Athletic Stadium
All Times Eastern
Thursday, April 28
Game 1: #4 BR-61 Mount Olive 7, #3 BR-45 Belmont Abbey 2
Friday, April 29
Game 2: #5 BR-93 Barton 4, #2 BR-55 North Greenville 2 (completion of suspended game)
Game 3: #6 BR-137 Pfeiffer 4, #1 BR-49 Erskine 1
Game 4: Erskine 14, North Greenville 4 (North Greenville eliminated)
Game 5: Belmont Abbey 9, Pfieffer 4
Game 6: Mount Olive 3, Barton 2
Saturday, April 30
Game 7: Pfeiffer 6, Barton 2 (Barton eliminated)
Game 8: Belmont Abbey 4, Erskine 1 (11 innings) (Erskine eliminated)
Game 9: Pfeiffer 10, Mount Olive 4
Sunday, May 1
Game 10: Mount Olive 8, Belmont Abbey 6 (Belmont Abbey eliminated)
Game 11 (Championship Game): Mount Olive 10, Pfeiffer 5
CONFERENCE CAROLINAS TOURNAMENT CHAMPIONS: Mount Olive Trojans
[divider]
PEACH BELT CONFERENCE
Top Eight Teams Qualify; Double Elimination
All BennettRanks as of May 9
All Games at Sparrow Stadium, Florence, S.C.
All Times Eastern
POOL STANDINGS (Through May 14)
POOL A
x – #1 BR-3 Columbus State (2-1)
#4 BR-8 Georgia College (2-1)
#8 BR-22 North Georgia (2-1)
#5 BR-27 Augusta (0-3)
POOL B
x – #2 BR-2 Lander (2-1)
#6 BR-36 Montevallo (2-1)
#7 BR-11 Flagler (1-2)
#3 BR-10 South Carolina-Aiken (1-2)
x – Clinched Championship Game Berth
Wednesday, May 11
#8 North Georgia 7, #1 Columbus State 6
#2 Lander 13, #7 Flagler 3 (7)
#4 Georgia College 5, #5 Augusta 4
Thursday, May 12
#6 Montevallo 15, #3 USC Aiken 9
#4 Georgia College 4, #8 North Georgia 2
Friday, May 13
#1 Columbus State 3, #5 Augusta 2
#2 Lander 6, #6 Montevallo 5
#8 North Georgia 3, #5 Augusta 1
#7 Flagler 5, #3 USC Aiken 4
Saturday, May 14
#1 Columbus State 4, #4 Georgia College 3
#6 Montevallo 11, #7 Flagler 2
#3 USC Aiken 7, #2 Lander 4
Sunday, May 15
Championship Game: Columbus State 9, Lander 4
PBC TOURNAMENT CHAMPIONS: Columbus State Cougars
[divider]
SOUTH ATLANTIC CONFERENCE
Top Eight Teams Qualify
All BennettRanks as of April 25
All Games at Smokies Stadium, Kodak, Tenn.
All Times Eastern
Thursday, April 28 (Single Elimination)
Game 1: #5 BR-33 Newberry 5, #8 BR-60 Lenoir-Rhyne 0
Game 2: #6 BR-56 Wingate 10, #7 BR-96 Coker 5
Friday, April 29 (Double Elimination)
Game 3: #1 BR-22 Catawba 11, Wingate 5
Game 4: #2 BR-76 Carson-Newman 3, Newberry 0
Game 5: #3 BR-24 Tusculum 3, #4 BR-75 Lincoln Memorial 0
Saturday, April 30
Game 6: Wingate 14, Newberry 10 (Newberry eliminated)
Game 7: Catawba 9, Lincoln Memorial 8 (Lincoln Memorial eliminated)
Game 8: Carson-Newman 10, Tusculum 2
Sunday, May 1
Game 9: Catawba 4, Carson-Newman 2
Game 10: Tusculum 9, Wingate 6 (Wingate eliminated)
Game 11: Tusculum 9, Carson-Newman 7 (Carson-Newman eliminated)
Monday, May 2
Game 12 (Championship Game): Tusculum<span